Сайт кафедри фізичної культури Харківської загальноосвітньої школи № 71

Фізична культура по -новому

Менше теорії, більше ігор та сучасних вправ — так тепер виглядатимуть уроки фізичної культури в 1-4 класах. Відповідні зміни Міністерство освіти і науки України затвердило в оновлених програмах початкової школи.Урок фізкультури має бути уроком розвантаження, а не перевантаження. Саме тому нові програми акцентують увагу на іграх, а не теоретизації дисципліни.

1. Вилучили багато теорії. Раніше учням початкової школи треба було знати про Олімпійські ігри, гасла тощо. Наразі цього не буде. Акценти у програмах змістили з теоретичних знань на набуття практичних навичок.

2. Сучасними активними іграми замінять застарілі психічно шкідливі.

Акцент робиться на ігровій діяльність. Ігри з оновлених програм направлені на розвиток таких понять, як співпраця, взаємна допомога та основи здорового способу життя: «Подоляночка», «Світлофор» та ін. Натомість, з програми вилучили ігри, у яких були ознаки суперництва, насильства.

3. Без лиж і ковзанів.

Нова програма не передбачає вивчення основ катання на лижах та ковзанах.  їх прибрали, бо далеко не в усіх регіонах України є можливість займатися на лижах, з огляду на погодні умови. Ці курси вводитимуть тільки після обговорення на вченій раді у школі, якщо батьки та діти виявлять бажання займатися таким чином.

4. Сучасні вправи.

Тепер на уроках фізкультури діти вчитимуть степ-аеробіку та фітбол (вправи з м’чем для фітнесу).

5. Без нормативів.

Оновлена програма не передбачає виконання дітьми у початковій школі нормативів. Так, тепер не будуть заміряти, за скільки дитина пробігла 30 м, та ставити їй за це оцінку. Вправи, які раніше виконувалися за нормативами, вчитель все ж буде проводити, але лише для того, щоби визначити резервні можливості учнів.

6. Більше гімнастики.

З 1 вересня учні молодших класів виконуватимуть вправи для формування культури рухів з елементами гімнастики: комплекси ранкової гімнастики, перешикування, вправи з гімнастичною палицею тощо.

Детальніше ознайомитися з оновленою програмою з фізичної культури можна за посиланням.

Нагадаємо, 4 серпня Колегія Міністерства освіти та науки затвердила зміни до програми початкової школи (1-4 класи), які наберуть чинності вже з 1 вересня цього року. Ці зміни були запропоновані у відкритому обговоренні, організованому на інтернет-платформі EdEra.

Оригінал статті на сайті tvoemisto.tvОбновлен 25 сен 2017. Создан 24 сен 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником