Сайт кафедри фізичної культури Харківської загальноосвітньої школи № 71

Фізична культура по -новому

Менше теорії, більше ігор та сучасних вправ — так тепер виглядатимуть уроки фізичної культури в 1-4 класах. Відповідні зміни Міністерство освіти і науки України затвердило в оновлених програмах початкової школи.

Урок фізкультури має бути уроком розвантаження, а не перевантаження. Саме тому нові програми акцентують увагу на іграх, а не теоретизації дисципліни.

1. Вилучили багато теорії. Раніше учням початкової школи треба було знати про Олімпійські ігри, гасла тощо. Наразі цього не буде. Акценти у програмах змістили з теоретичних знань на набуття практичних навичок.

2. Сучасними активними іграми замінять застарілі психічно шкідливі.

Акцент робиться на ігровій діяльність. Ігри з оновлених програм направлені на розвиток таких понять, як співпраця, взаємна допомога та основи здорового способу життя: «Подоляночка», «Світлофор» та ін. Натомість, з програми вилучили ігри, у яких були ознаки суперництва, насильства.

3. Без лиж і ковзанів.

Нова програма не передбачає вивчення основ катання на лижах та ковзанах.  їх прибрали, бо далеко не в усіх регіонах України є можливість займатися на лижах, з огляду на погодні умови. Ці курси вводитимуть тільки після обговорення на вченій раді у школі, якщо батьки та діти виявлять бажання займатися таким чином.

4. Сучасні вправи.

Тепер на уроках фізкультури діти вчитимуть степ-аеробіку та фітбол (вправи з м’чем для фітнесу).

5. Без нормативів.

Оновлена програма не передбачає виконання дітьми у початковій школі нормативів. Так, тепер не будуть заміряти, за скільки дитина пробігла 30 м, та ставити їй за це оцінку. Вправи, які раніше виконувалися за нормативами, вчитель все ж буде проводити, але лише для того, щоби визначити резервні можливості учнів.

6. Більше гімнастики.

З 1 вересня учні молодших класів виконуватимуть вправи для формування культури рухів з елементами гімнастики: комплекси ранкової гімнастики, перешикування, вправи з гімнастичною палицею тощо.

Детальніше ознайомитися з оновленою програмою з фізичної культури можна за посиланням.

Нагадаємо, 4 серпня Колегія Міністерства освіти та науки затвердила зміни до програми початкової школи (1-4 класи), які наберуть чинності вже з 1 вересня цього року. Ці зміни були запропоновані у відкритому обговоренні, організованому на інтернет-платформі EdEra.

Оригінал статті на сайті tvoemisto.tv

Обновлен 25 сен 2017. Создан 24 сен 2017